Forum znajomych - Witam i zapraszam do wszystich działów


  • Index
  •  » REANIMACJA
  •  » Reanimacja pamięci flash MX z Flashem np: 29V160

#1 2008-08-06 01:13:08

constantin

Administrator

Punktów :   

Reanimacja pamięci flash MX z Flashem np: 29V160

Potrzebne:
- interfejs JTAG (zalecany na buforze 74HC244) ja użyem innego
- skaymax up1 wraz z powyzszymi plikami uwaga program posiada trapy (latwiejswze rozpoznawanie Flasha)
- dump dzialajacego flash'a z tunera 5018ci+  3018se (software *.auc sie nie nadaje)
- opcjonalnie JTAG B i w1

---------------------------------------

1.  podlaczyc JTAG i zasilanie do niego (3,3V na bufor 74HC244)
    -mozna wziac zasilanie z tunera (opis na plycie)
2.  uruchomic tuner - wlaczajac do sieci 230V
3.  uruchomic skaymax up1 wybrac pamiec 2mega i nacisnac start  jesli wyskakojie blad to probowac dalej przez okolo 1min. jesli dalej mamy blad to patrz ponizej procedura specjialna

4.naciskamy ERAZE program zacznie kasowac flasha twa to okolo 2min. Uwaga wyskoczy ok(pamiec skasowana) dlatego czekamy na ten komunikat                                                   5. Nciskamy WIRTE i wybieramy Flasha ktorego chcemy wgrac czas to okolo 3min. (czekamy az program potwierdzi OK ) pamiec wrana naciskamy EXIT i wylanczamy tuner z sieci skrecamy go i mozemy znowu sie cieszyc naszym ferdkie
=======================================
procedura specjalna (patrz pkt. 4) WAŻNE!!!!!!!!!!!
1.Podłącz komputer z tunerem za pomocą progrmatora J-TAG (ja doatkowo spinam kabelkiem RS-232 dla wyrównania potencjałów)

2.Uruchamiamy program "Jtg.w1" (dołączony do archiwum) powinien wyświetlić identyfikacje [Id]=Porocesora
   JAK TAK NIE WYŁANCZAC GO SAM  MUSI SIĘ WYŁĄNCZĆ.

3.NASTEPNIE URUCHAMIAMY PROGRAM "JTG.B" (dołączony do archiwum) I WCISKAMY TU NA START , W OKIENKU KOŁO STARTU
   TESZ MUSI WYŚWIETLIĆ SIĘ [Id]=Porocesora
   NASTEPNIE ZAZNACZAMY W  "JT PROPERTIES"  okienko 16
   U GÓRY W  "CONTROL"  włącz  29  wyłącz  29 
   W tym samym polu włącz kolejno 30  27  26  31
   W tym samym polu wyłącz kolejno 31  27  26 włącz 29 wyłącz 29 i wyłącz 30
   W polu "JTFrom" i "JTIptr" powinny pojawić się wartości 80000409- 800003e0 (ta druga wartość będzie się zmieniać w pętli)
   Jeśli jest inaczej to wciśnij "STOP" poodznaczaj wszyskie okienka i ponownie naciśnij "START" i zacznij zaznaczać okienka od nowa.
   Jeśli wartości są poprawne to przechodzimy dalej (nie dotykać guzika STOP ani nie zamykamy programu)

3.NASTEPNIE URUCHAMIAMY PROGRAM skaymax up1 i Start powinie pokazać 
   Device ID 0xyyyyyyyy i Device STi55xx.
   Następnie zaznaczamy flash 2 mega i naciskamy erase zacznie kasowac jak skonczy naciskamy Wirte i podajemy scieszke do pliku bin czyli naszego flasha programzacznie wgrywac go jak skonczy wyskoczy napis END i wszystko zamykamy program potem tuner z sieci i odlaczamy JTAG skrecamy tuner i znow mozemy go edukowac
Pamietac jak cos programojemy to z rosadkiem ACZKOLWIEK PAMIEC FLASH SAMA SIE NIE SKASOJE I NIE POMIESZA
   
=======================================
Ja to tylko pozbieralem do kupy, troche mojej wiedzy na temat elektroniki i oto reanimacjia reszta to szperanie w sieci
I tym sposobem odreanimowalem pare Fergusonów (jeden zajal mi 3 tygodnie) Czytać UWAŻNIE ABY NIE BYLO BIADOLENIA NA FORACH ŻE NIC NIE DZIALA!!!!!!!!!!!         
Pozdro MrokDuszy  26.01.2006 POLAND


Ave  wszystkim obecnym. Wszystko  w życiu ma swój początek i koniec.

http://files.myopera.com/kajron/GIFY/751841863479372c7d639b.gif

Offline

 
  • Index
  •  » REANIMACJA
  •  » Reanimacja pamięci flash MX z Flashem np: 29V160

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.minecraftxd.pun.pl www.studentwsti.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl www.uf-clan.pun.pl www.legendarnishinobi.pun.pl